14 kwietnia 2024 admin

Leczenie przezroczystymi nakładkami Invisalign® w Zamościu

Leczenie Systemem Invisalign® to proces noszenia zestawu przezroczystych, zdejmowanych nakładek, które stopniowo prostują zęby. Bez zamków, drutów i bez ograniczeń, które związane są z metalowymi aparatami ortodontycznymi.

W przeciwieństwie do nakładek innych marek przezroczyste nakładki Invisalign® są wykonane z opatentowanego termoplastycznego materiału smarttrack™, który zapewnia większą wygodę i lepsze dopasowanie. Oprócz tego nakładki Invisalign® mają kształt dostosowany do linii dziąseł, co poprawia komfort i wygląd. Jest to najbardziej zaawansowany system przezroczystych nakładek na świecie, bazujący na ponad dwóch dekadach innowacji, który z powodzeniem zastosowano do poprawienia ponad 16 milionów uśmiechów na całym świecie, w tym 4.5 miliona uśmiechów u nastolatków
Ta zaawansowana technologia ułatwia bardziej przewidywalne przemieszczanie zębów i może skrócić czas leczenia o nawet 50%.
Nakładki nie mają żadnych drutów ani zamków, więc nie trzeba na nowo uczyć się, jak myć i nitkować zęby. A oprócz tego nie trzeba rezygnować z ulubionych potraw.

W jaki sposób leczenie Systemem Invisalign® wyprostuje moje zęby?
Leczenie Systemem Invisalign® rozpoczyna się od konsultacji z przeszkolonym lekarzem Invisalign®. Lekarz Invisalign® ocenia uśmiech i tworzy szczegółowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb, cyfrowy plan leczenia, który opisuje stopniową transformację Twojego uśmiechu. Gdy zaakceptujesz plan, powstaje projekt przezroczystych nakładek Invisalign®, które oddziałują odpowiednimi siłami w odpowiednich miejscach we właściwym czasie zgodnie z twoim planem leczenia. Następnie lekarz Invisalign® nadzoruje wszystkie etapy leczenia i śledzi jego postępy oraz dba o prawidłowe dopasowanie nakładek.
Aby uzyskać najlepsze wyniki, nakładki Invisalign należy nosić przez 20 do 22 godzin dziennie i wyjmować je tylko przed jedzeniem, piciem, myciem i nitkowaniem zębów. Nakładki zmieniasz co 1–2 tygodnie (o częstotliwości zmian na nowe nakładki poinformuje cię lekarz Invisalign® – okres noszenia jednego zestawu nakładek może się różnić w zależności od indywidualnego planu leczenia).
Lekarz Invisalign® zaleci też najprawdopodobniej kontrolne badanie stomatologiczne i czyszczenie zębów przed rozpoczęciem leczenia, aby uzyskać pewność, że twoje zęby i dziąsła są w doskonałym stanie i uniknąć niepotrzebnych zagrożeń.
Przezroczyste nakładki Invisalign® są praktycznie niewidoczne – większość osób prawdopodobnie nawet nie zauważy, że je nosisz dzięki czemu leczenie Systemem Invisalign® płynnie dopasuje się do Twojego stylu życia. Nakładki można zdejmować przed jedzeniem, piciem, aby myć i nitkować zęby oraz podczas specjalnych okazji takich jak ślub, rozmowa kwalifikacyjna, podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportowej lub aby zagrać na instrumencie. Nakładki nie mają metalowych zamków i drutów, które mogą podrażniać jamę ustną lub pęknąć.
Leczenie Systemem Invisalign® może być doskonałym rozwiązaniem zarówno dla dorosłych, jak i nastolatków. Nasze innowacje i osiągnięcia technologiczne umożliwiają naprawę niemalże wszystkich wad ustawienia zębów i zgryzu, od prostych po złożone. A dzięki dyskretnemu niebieskiemu punktowi na zewnętrznej powierzchni nakładek dla nastolatków rodzice mogą mieć pewność, że ich dorastające dziecko nosi przezroczyste nakładki przez zalecany czas.
Leczenie Systemem Invisalign®, w przypadku niektórych pacjentów, może wymagać zastosowania zaczepów SmartForce™, czyli niewielkich elementów w kolorze zęba, które lekarz Invisalign® przymocuje do Twoich zębów przed rozpoczęciem leczenia lub w jego trakcie i usunie je, gdy przestaną być potrzebne.
Elementy te działają jak uchwyty, na które delikatnie naciskają nakładki, aby przemieszczać zęby z odpowiednią siłą. Oprócz tego zaczepy umożliwiają uzyskanie złożonych przemieszczeń zębów bez konieczności stosowania klasycznego aparatu ortodontycznego. Przezroczyste nakładki Invisalign® są dokładnie i ściśle dopasowane do zaczepów, dzięki czemu są one niemal niewidoczne.
Czy leczenie Systemem Invisalign® jest bolesne?
Podczas leczenia Systemem Invisalign® zęby przemieszczają się dzięki oddziaływaniu delikatnych, stałych sił, jednak niektóre osoby mogą odczuwać krótkotrwały dyskomfort przez pierwsze kilka dni noszenia nowego zestawu nakładek. Zazwyczaj pacjenci opisują to uczucie jako „nacisk” i jest to zjawisko normalne – to znak, że przezroczyste nakładki Invisalign® działają i transformują uśmiech pacjenta.
Czy przezroczyste nakładki Invisalign® wpływają na sposób mówienia?
Język może potrzebować kilku dni na przyzwyczajenie się do obecności nakładek Invisalign® w ustach i w tym okresie możesz lekko seplenić. Jednak seplenienie powinno szybko ustąpić.
Czy podczas noszenia nakładek można żuć gumę?
Nie, ponieważ guma przylepia się do nakładek Invisalign®. Zalecamy zdejmowanie nakładek przed wszystkimi posiłkami i przekąskami, w tym przed żuciem gumy.
Czy nakładki mogą się zsunąć podczas snu?
Niezależnie od wykonywanej czynności (np. Snu, rozmowy, śmiechu itp.), prawdopodobieństwo zsunięcia się nakładek jest znikome: przezroczyste nakładki Invisalign® są zaprojektowane tak, aby ściśle przylegać do zębów, więc nie warto się tym przejmować.

Zadzwoń do nas lub odwiedź nas!

Jesteśmy w centrum Zamościa - naprzeciwko galerii Twierdza