15 lutego 2024 admin

Poprawa estetyki uśmiechu w stomatologii Dentiq Zamość – Bonding, licówki

Bonding, licówki

Oba zabiegi poprawiają estetykę uśmiechu. W naszym gabinecie zabiegi te wykonuje Dr Katarzyna Palikot-Michniak.
Aby podjąć decyzję który zabieg dla nas będzie bardziej odpowiedni należy zwrócić uwagę na poniższe aspekty.
Zabieg bondingu polega na naniesieniu cienkiej warstwy materiału kompozytowego na powierzchnię zęba. Dzięki temu można ukryć niedoskonałości uśmiechu: uzupełnić ukruszenie zęba, zmienić kształt zęba, ukryć przerwy między zębami, zmienić kolor zębów. Jednak można powiedzieć że są to mniej zauważalne zmiany a zabieg można polecić pacjentom o mniejszych problemach natury estetycznej.
Zabieg bondingu jest mało inwazyjny- nie niszczy powierzchni zęba. Jest także zabiegiem odwracalnym. Można go wykonać na jednej wizycie. Trwałość zabiegu szacuje się na maksymalnie 4-5 lat.
Na całkowitą zmianę uśmiechu pozwalają licówki ceramiczne które mają postać cienkich nakładek na zęby. Licówki tak jak bonding mogą zamaskować niedoskonałości naszego uśmiechu zmieniając kolor i kształt zębów. Jednak w tym wypadku nie występuje problem dobrania materiału do koloru i struktury pozostałych zębów.
Przygotowanie zębów pod licówki ceramiczne wymaga oszlifowania powierzchni zęba- zabieg ten jest bardziej inwazyjny i nie jest odwracalny. Musi być powtarzany.
Licówki to zabieg bardziej złożony i wykonywany jest we współpracy z laboratorium protetycznym co wymaga umówienia kilku wizyt.
Największą zaletą licówek jest ich trwałość która może wynosić od 10 do 15 lat oraz bardzo widoczny efekt estetyczny.
Dzięki współpracy z laboratorium protetycznym jesteśmy w stanie przygotować wstępny projekt nakładek, zasymulować efekt końcowy i zaprezentować go pacjentowi w postaci wstępnych nakładek na zęby.
Inną możliwością jest wykonanie symulacji komputerowej. Na zdjęciu twarzy wykonanym w naszym gabinecie lekarz za pomocą odpowiedniego oprogramowania może przygotować kilka wizualizacji nowego uśmiechu zmieniając kształt i kolor zębów. Efekt może być zaprezentowany praktycznie w trybie rzeczywistym na ekranie komputera.

Zadzwoń do nas lub odwiedź nas!

Jesteśmy w centrum Zamościa - naprzeciwko galerii Twierdza